20.11.2018 r. Spotkanie Patriotyczne płk. Witolda Lisowskiego z młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 2 w Józefowie

W dniu 20 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Romualda Traugutta w Józefowie w ramach projektu pn. „Spotkania Patriotyczne” finansowanego i organizowanego w całości przez Stowarzyszenie „Na Całe Życie” odbyło się spotkanie z  Panem płk. dr hab. Witoldem Lisowskim – historykiem, poetą, byłym dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego i prezesem Fundacji Grobu Nieznanego Żołnierza, harcerzem, a także uczestnikiem powstania warszawskiego.

Pan płk. Witold Lisowski został uhonorowany medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, Krzyżem Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim Orderu Polonia Restituta, Krzyżem Wielkim Św. Stanisława, Krzyżem Armii Krajowej, Warszawskim  Krzyżem Powstańczym i Wojennym  Krzyżem Harcerskim.

Tematem spotkania była obrona polskości i życie w czasie drugiej wojny światowej, kiedy to za jedno słowo wypowiedziane w ojczystym języku można było przypłacić życiem. Dowiedzieliśmy się jak kiedyś dbano o zachowanie polskości i jak przygotowywano się do walki o wolną i niepodległą Polskę. Słuchaliśmy też historii z czasów trudnego dzieciństwa pana pułkownika. Pod koniec mogliśmy zadawać pytania dotyczące życia naszego gościa. Spotkanie było naprawdę interesujące, wzbudziło w nas duży szacunek do przeszłości i osób walczących o Polskę. Wiele się dzięki niemu dowiedzieliśmy. Wszyscy z zapartym tchem słuchaliśmy tego, co opowiadał nam pan pułkownik Witold Lisowski.

Aleksandra Papis klasa 6c

W celu obejrzenia dokumentacji zdjęciowej zapraszamy do Galerii – 20.11.2018 r. Spotkanie Patriotyczne płk. Witolda Lisowskiego z młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 2 w Józefowie

Źródło: https://sp2jozefow.szkolnastrona.pl/a,701,spotkanie-z-pulkownikiem-witoldem-lisowskim