Podsumowanie projektu pn. „IV Piknik Sąsiedzki” połączony z obchodami 10-lecia działalności Stowarzyszenia Na Całe Życie dofinansowany przez Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawa

W niedzielę 22 września 2019 roku na Rakowcu odbył się IV Piknik Sąsiedzki, podczas, którego Stowarzyszenie Na Całe Życie świętowało 10-lecie swojej działalności. Piknik współfinansowany był przez Urząd Dzielnicy Ochota dla m.st. Warszawa oraz Warszawską Spółdzielnię Mieszkaniową Ochota. Piknik organizowany był głównie dla mieszkańców Ochoty, jak również przyjaciół stowarzyszenia.

Pomysłodawcami i koordynatorami projektu pn. „Piknik na Rakowcu” są: Cezary Król, Anna Przybysz oraz Przemysław Przybysz.

Na gości pikniku czekały liczne atrakcje. Wolontariusze Stowarzyszenia Na Całe Życie zachęcali dzieci z rodzicami do wspólnych gier i zabaw. Mogli m.in. grać w szachy, układać konstrukcje z drewnianych klocków, rzucać do celu, grać w piłkę, brać udział w konkurencjach sprawnościowych, rysować. Chętne dzieci mogły liczyć na malowanie buzi. Na każdego czekała również darmowa wata cukrowa oraz popcorn.

W wydarzeniu brały również inne organizacje. Jedną z nich był Ośrodek Pomocy Społecznej z Ochoty. Kolejną – szkoła pływania Move Camp, która zaprezentowała swoją ofertę, udzielała porad dotyczących nauki pływania najmłodszych, a także malowała buźki dzieciakom. Był również namiot plastyczny, gdzie każdy mógł stworzyć swoją własną oryginalną torbę na zakupy. Grupa cyrkowa z klubu Surma czarowała wszystkich magicznymi sztuczkami i pokazami zręcznościowymi. Porad farmaceutycznych udzielała apteka z ul. Baleya. Goście mogli częstować się pysznymi jabłkami, a także zmierzyć ciśnienie krwi. Każdy mógł skorzystać z przejażdżki elektrycznym skuterem firmy Tric. Nie zabrakło także dmuchanym zabawek, gdzie najmłodsi uczestnicy odnajdywali się wyśmienicie. Odbyła się również loteria, którą jak każdego roku zasposnorowała zaprzyjaźniona Fundacja z Sercem z Lublina.

Dzięki pozyskaniu środków z Towarzystwa Sąsiedzkiego, odbyła się także inscenizacja z czasów Powstania Warszawskiego z udziałem grupy historyczno – edukacyjnej Szare Szeregi. Odbył się konkurs historyczny, w którym nagrody wręczał Pan Włodzimierz Duchniewicz – kombatant, uczestnik walk w Powstaniu, Zawiszak członek Szarych Szeregów i Mieszkaniec Rakowca.

Zwieńczeniem Pikniku był pyszny tort z okazji 10-lecia Stowarzyszenia Na Całe Życie.

W celu obejrzenia dokumentacji zdjęciowej zapraszamy do Galerii – 22.10.2019 r. VI Piknik Sąsiedzki połączony z obchodami 10-lecia działalności Stowarzyszenia Na Całe Życie Rakowiec – Warszawa