Ważne informacje w związku z koronawirusem w Polsce

W przypadku odwołania obozów z powodu pandemii, opiekunom przysługuje zwrot 100% wpłat

19.09.2020 – Warsztat “Wychowanie Bez Klapsa”

99 

Warsztat trwa 5 godzin podzielonych na 2 sesje. W ramach warsztatu uczestnicy mają zapewnioną kawę, herbatę oraz ciasto/ciastka podczas przerwy kawowej. Ilość osób w grupie ograniczona min. 8 os. – max. 12 os. O uczestnictwie w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń oraz dokonanie opłaty za warsztat.

Na stanie

Kategorie: ,

Opis

Na czym polega warsztat?

Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą „bez klapsa”, a raczej z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice. Spotkania odbywają się w gronie kilkorga rodziców. Prowadzimy zajęcia metodą warsztatową, wykorzystujemy rozmowy na forum, ćwiczenia w grupach, bazujemy na osobistych doświadczeniach.

Pokazujemy jak wyznaczać dziecku granice, jak zrozumieć potrzeby i emocje dziecka.  Uczymy jak zastąpić karanie dzieci  konsekwencjami wynikającymi z ich zachowania . Kładziemy nacisk na rozwijanie zachowań asertywnych w relacjach z dziećmi  a tym samym skupiamy się na potrzebach  rodzica . Przedstawiamy konstruktywne metody i zachęcamy do  ćwiczenia nowych umiejętności.
Poruszamy tematy związane z konsekwencjami stosowania klapsa wobec dzieci. Poruszamy wpływ innych metod wychowawczych negatywnie wpływających na rozwój dziecka. Przedstawiamy sposoby  radzenia sobie z przeżywanymi przez rodzica trudnymi emocjami (złością, bezradnością, poczuciem winy).

Ważne jest dla nas wyznaczanie granic poprzez zastosowanie konsekwencji połączonych z aktywnym słuchaniem dziecka oraz nazywanie swoich emocji i oczekiwań. Przedstawiamy konstruktywne metody i zachęcamy do  ćwiczenia nowych umiejętności.

Jakie korzyści mają rodzice uczestniczący w warsztatach?

  • zwiększenie wiedzy na temat konsekwencji stosowania klapsów i innych niekonstruktywnych metod wychowawczych wobec dziecka
  • wzrost świadomości własnego zachowania i własnych emocji wynikających z zachowania dzieci
  • poznanie sposobów radzenia sobie z własnymi negatywnymi uczuciami i myślami w tym rozmowy  z wykorzystaniem “komunikatu Ja”
  • zwiększenie wiedzy na temat zachowania asertywnego wobec dzieci z wykorzystaniem konsekwencji w wychowaniu
  • poznanie alternatywnych metod wychowawczych służących zachęcaniu dziecka do współpracy
  • wsparcie i możliwość skorzystania z doświadczeń innych rodziców.

Dodatkowe informacje

Termin i godzina

19.09.2020 r. godz. 12:00 – 17:00

Miejsce

MAL we Włochach – Warszawa, ul. Rejonowej 6/8

Koszt

Koszt warsztatu dla osób indywidualnych to 99 zł.

W przypadku nie zebrania odpowiedniej ilości uczestników do utworzenia grupy zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatu lub zmiany terminu warsztatu. W takim wypadku zobowiązujemy się do zwrócenia już dokonanych wpłat.

Istnieje także możliwość wykupienia od nas szkolenia grupowego. Koszty takiego szkolenia zależne są od miejsca w którym ma być przeprowadzone.