Cezary Król – wolontariusz, społecznik, działacz, radny. Prywatnie związany z Rakowcem. Od kilku lat bardzo aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności. Dzięki zawziętości i pracowitości doprowadził do skutku wiele imprez społecznych. Najważniejszą z nich jest Piknik Sąsiedzki, który dzięki wsparciu lokalnej społeczności Sąsiadów oraz Stowarzyszenia Na Całe Życie odbywa się regularnie we wrześniu od 4 lat. Zawsze otwarty na pomoc dla innych, chętnie podejmuje nowe wyzwania. Jego zaangażowanie w rozwiązywanie problemów Rakowca oraz ciężka praca zaowocowały wyborem na Radnego Dzielnicy, którego mandat sprawuje od 2018 roku.

Wojtek Szewczyk – animator czasu wolnego od ponad 12 lat. Jego przygoda jako animatora czasu wolnego zaczęła się dość nietypowo. Jako wolontariusz Fundacji Dr Clowna odwiedzał dzieci w szpitalu. To tu skręcał pierwsze balony i nauczył się prostych magicznych sztuczek.

KIM JEST Aktywnym animatorem dzieci, młodzieży i dorosłych, animatorem osób starszych i niepełnoprawnych, wodzirejem, konferansjerem, wychowawcą kolonijnym i kierownikiem wycieczek szkolnych. Szefem animacji, trenerem animacji i project menagerem. Znajomi mówią o nim, że uzależnił się od pracy animatora. Jest w tym trochę prawdy. Sam o swojej pracy mówi „Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko co robiłem, to była przyjemność”.

DOTYCHCZASOWE DOŚWIADCZENIE WOJTKA Podczas ostatnich dwunastu lat pracował nie tylko z dziećmi ale i osobami dorosłymi i niepełnosprawnymi. Przez cały ten czas przeszedł wszystkie możliwe szczeble pracy jako animator. Zaczynał jako samodzielny animator następnie rozpoczął współpracę z agencjami eventowymi nieco później zarządzał zespołem był szefem animacji, team liderem, kierownikiem i koordynatorem sekcji animacyjnych. Pracował jako kierownik sali zabaw dla dzieci i Project Menager na PGE Narodowy. Do jego obowiązków należało pisanie i tworzeniem scenariuszy i konspektów animacyjnych oraz szkoleniowych. Prowadzenie i organizowanie zajęć sportowo rekreacyjnych i animacyjnych, opracowanie programów animacyjnych, animacji hotelowych. Prowadzenie dziennej i wieczornej animacji, obsługa i organizacja konkursów, gier i zabaw, układanie programów integracyjnych typu team building. Prowadzenie i koordynowanie animacji w hotelach oraz na koloniach, obozach dla dzieci i młodzieży. Pracował i koordynował takie wydarzenia jak PZPN Puchar Polski, Półmaraton Praski, Biegnij Warszawo, Orlen Warsaw Marathon i SAMSUNG Bieg Kobiet.

Yulia Makarova – optymistka, interesuje się sportem, uwielbia nowe znajomości i pracę z dziećmi. Pomaganie ludziom sprawia jej radość. Jej pasja to muzyka i śpiew – każdy moment jest dobry, aby wypełnić go muzyką. Pozytywizm rządzi w jej życiu. Ceni szczerość, a rozwiązując problemy stawia na dialog. W życiu kieruje się wg cytatu: “Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”- Antoine de Saint-Exupéry- Mały Książę.