Program Deską i Nartą realizowany jest w okresie zimowym w miejscach atrakcyjnych turystycznie w Polsce. Powstał z myślą o naszych uczestnikach, którzy marzą o feriach zimowych spędzonych na stokach. Wyjazd z przyjaciółmi na narty lub deskę to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu, nauki oraz zabawy. Dzięki programowi, który staramy się dostosować do oczekiwań dzieci i rodziców, każdy uczestnik programu będzie miał możliwość zdobycia wiedzy na temat dyscypliny sportu – narciarstwa alpejskiego (zjazdowego) oraz snowboardingu, poznania kultury i życia narciarza lub snowboardzisty, weźmie udział w treningu. Na obozach przeżyjemy wspaniałe sportowe chwile.  Zajęcia zapewnią Wam dużo satysfakcji i dobrej zabawy.

Podczas projektu będą realizowane zajęcia z narciarstwa i/lub zajęcia z snowboardu przez wykwalifikowanych instruktorów i wychowawców.

Głównym celem jest wychowanie odpowiedzialnego i samodzielnego narciarza/snowboardzisty, którzy będą bezpiecznie zachowywać się na stoku oraz będą mieli zaufanie do swoich poczynań i poczucia sukcesu.

Uczestnicy wezmą udział w czterech etapach edukacji wzajemnie uzupełniających się tj. oswojeniu ze sprzętem w ośrodku, orientacją w środowisku, zapoznania się ze sprzętem na stoku oraz podstawowe formy poruszania się w sprzęcie na stoku.

Kolejnym ważnym dla nas punktem jest bezpieczeństwo uczestnika. Dlatego wprowadziliśmy do programu zajęcia oparte na dekalogu narciarza/snowboardzisty. Stosując się do informacji przekazanych przez ratownika/instruktora uczestnik może uniknąć potrąceń, zderzeń czy innych wypadków na stoku.

W trakcie programu w jednym cyklu wyjazdowym zaplanowano: zajęcia wprowadzające (2h), zajęcia praktyczne na stoku z instruktorem + przygotowanie do zajęć (14h), zajęcia teoretyczne w ośrodku z instruktorem + sprawdzenie i przygotowanie sprzętu (10h), Aqua Park (4h), zajęcia z bezpieczeństwa w ośrodku z ratownikiem (6h), zwiedzanie Zakopanego (4h), zajęcia integracyjne (10h). Zajęcia realizowane są będą w 3 blokach: przedpołudniowym (w godz. 10:00-13:00), popołudniowych (w godz. 15:00-18:00) i wieczornych (w godz. 19:30-21:30).

Uczestnicy powinni zabezpieczyć się w niezbędne wyposażenie zabezpieczające zdrowie i życie uczestnika: narciarz (narty, buty, kijki, kask), a snowboardzista (deska, buty, kask).