Projekt zakłada prowadzenie szerokiego programu edukacyjno-sportowego wokół sportów wodnych tj. desek SUP i żeglarstwa, realizowanego przez Stowarzyszenie Na Całe Życie.

Program Wiosłem i Żaglem skierowany jest do dzieci i młodzieży z całej Polski. Zajęcia przede wszystkim są realizowane na obozach letnich w kraju i zagranicą, zgodnie z ustalonym planem zajęć i mają one zachęcić dzieci do rozpoczęcia przygody ze sportami wodnymi.

Celem zajęć jest zaszczepianie wśród dzieci pasji do żeglarstwa i desek SUP oraz kształtowanie pozytywnych postaw. Przede wszystkim czerpanie radości z aktywności sportowej i rozwoju osobistego dzieci, ale również: bezpieczeństwo na wodzie, dbanie o środowisko, odpowiedzialne przywództwo, współdziałanie, działania dla innych.

Program oferuje uczestnikom 100% mocy i aktywności. Zajęcia są wymagające lecz przynoszące mnóstwo radości i satysfakcji, na których kształtujemy charakter i umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Codziennie każdy z uczestników będzie miał możliwość wybrać coś odpowiedniego dla siebie. W ramach serii “WIOSŁEM I ŻAGLEM” każdy obozowicz przejdzie kilka sesji zajęć na wodzie: deski SUP oraz żaglówki. Uzupełnieniem będą zajęcia na skuterze wodnym; motorówce; zabawkach ciągniętych za motorówką.

Dodatkowymi elementami będą uzupełniające zajęcia na lądzie w formie spotkań moderowanych, warsztatów oraz sprawnościowe w formie gier i zabaw terenowych itp. W trakcie spotkań dzieci i młodzież, działając w grupach, będą wykonywać określone zadania, sprzyjające kształtowaniu pozytywnych postaw (zadania będą oceniane i punktowane). Po zajęciach sportowych nie zabranie relaksu na plaży i w lesie. Wieczorami dla uczestników przygotujemy dyskotekę; ognisko z kalamburami; seans filmowy lub spacer po plaży przy zachodzącym słońcu.

Program skierowany do osób spragnionych mocnych wrażeń, kochających sporty wodne jak również osób, które chcą poznać smak przygody, lubią nowe wyzwania i są ciekawe świata.