W programie „MASKĄ I KADREM” oferujemy uczestnikom kreatywne warsztaty teatralne oraz zabawy z obiektywem. Wymagające lecz przynoszące mnóstwo radości i satysfakcji zajęcia, na których kształtujemy charakter i umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Po zajęciach programowych nie zabraknie relaksu na piaszczystych plażach oraz w czystych wodach Bałtyku. Oferta skierowana do osób szukających artystycznych wyzwań, lubiących improwizację, mających rozwiniętą wyobraźnię i wrażliwość jak również osób chcących sprawdzić się w roli aktora czy kamerzysty. Ponadto szeroki wachlarz zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych i technicznych będzie doskonałym dopełnieniem programu umożliwiający każdemu uczestnikowi znalezienia swojej ulubionej aktywności i cieszenia się letnim, morskim klimatem.

Program ten łączy zajęcia teatralno-filmowe, rekreacyjne, sportowe, techniczno – praktyczne, edukacyjne, integracyjne i organizacyjne.

Uczestnicy projektu poznają Baśnie i Legendy Polskie. Zajęcia prowadzone metodą dramy, której podstawową techniką jest IMPROWIZACJA. Wykorzystywane podczas zajęć bogactwo rekwizytów i form teatralnych, takich jak pantomima, teatr lalek, czy teatr cieni, uzupełnionych o elementy zajęć plastycznych, pozwalają na rozwijanie zdolności manualnych oraz przyswajania nowego słownictwa. Uczestnicy, przy pomocy instruktorów, będą mogli wybrać role, które są najbliższe ich zainteresowań. Będą mogli zdecydować czy chcą wziąć udział w przygotowaniu przedstawienia teatralnego czy nagraniu filmu z całego procesu twórczego jak i finałowego wystąpienia. Będzie cały szereg prac do wykonania. Od scenografii, kostiumów poprzez oprawę muzyczną, taneczną do opanowania sztuki aktorskiej i operatorskiej.

Dopełnieniem programu artystycznego będą zajęcia sportowe – będziemy grać w piłkę siatkową plażową; piłkę nożną; dwa ognie. Wieczorami dla uczestników przygotujemy dyskotekę; ognisko z kalamburami; seans filmowy lub spacer po plaży przy zachodzącym słońcu.  Nie zabraknie gier i zabaw na konsoli; pysznej waty cukrowej i popcornu.

Program zakłada działalność na dwóch płaszczyznach:

  • zajęcia teatralne– przygotowanie przedstawienia metodą dramy
  • zajęcia filmowe– stworzenie dokumentacji zdjęciowo-filmowej z przebiegu zajęć teatralnych

Uczestnicy zdobywają określone umiejętności, by potem zastosować je w praktyce. Są to m.in. zajęcia z improwizacji, zajęcia plastyczne (przygotowywanie kostiumów, scenografii), zajęcia muzyczne (przygotowanie oprawy muzycznej do przedstawienia), zajęcia z montażu filmu.

Dopełnieniem programu będzie spotkanie z aktorem teatralnym, który opowie o drodze jaką trzeba przebyć do zdobycia zawodu aktorskiego oraz uchyli rąbka tajemnicy jak powstaje magia teatru.