SZTUKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PROJEKCIE

Stowarzyszenie Na Całe Życie przygotowało ofertę edukacyjnych sztuk teatralnych: „Antek – koledzy z sieci” oraz „Svieta”. Są to spektakle dotykające problemów, z którymi borykają się dzisiejsze dzieci i młodzież.

WAŻNE INFORMACJE:

Sztuki wystawiane są bezpłatnie na terenie szkoły

  • Czas trwania przedstawienia to 40 minut
  • Spektakle odpowiednie dla klas 1-6
  • Realizacja Pan Teatrzyk Warszawa (spektakl kukiełkowy)

W celu rezerwacji terminu przedstawienia prosimy o kontakt:

rezerwacje@nacalezycie.org

+48 506 043 484

(liczba występów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń)

OPIS:

„Antek – koledzy z sieci” – to historia nieśmiałego chłopca, który poprzez różne sytuacje życiowe (rozwód rodziców, wyjazd starszego brata na studia oraz inne zainteresowania niż większość kolegów z klasy), czuje się na co dzień obco. To co w realnym życiu może być dla niego trudne, staje się

o wiele łatwiejsze w świecie wirtualnym. Brak wystarczającej ilości uwagi ze strony rówieśników i rodziców wypełnia znajomościami z sieci.

Czy będzie to dla niego bezpieczne? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w spektaklu.

„Svieta” – wielu z nas czuje się obco w nowym miejscu, wśród nowych znajomych.
W podobnej sytuacji znalazła się Svieta, która wraz z rodzicami przeprowadziła się do innego miasta, gdzie rodzice znaleźli lepszą pracę. Jednak dla dziewczyny jej cały dotychczasowy świat legł w gruzach – przyjaciółki zostały w dawnej szkole, a nowe miejsce wcale jej się nie podobało. Czuła się obco w nowej szkole, gdzie nikt jej nie rozumiał.
W dodatku ktoś wysyłał jej niemiłe smsy, krytykujące jej wygląd, ubranie
i wszystko, co dotyczyło jej osoby. Svieta podejrzewała, że mogła to być Dżesika- klasowa „liderka”, ale nie miała na to dowodów, gdyż ID telefonu, z którego wysyłane były szykany, było ukryte.

Jak potoczą się losy Sviety? Czy uda jej się odnaleźć w nowej rzeczywistości? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w spektaklu.