Warsztaty Fireshow

We współpracy ze Stowarzyszeniem Na Całe Życie grupa Ashes rozpoczyna cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży chętnych poznać tajniki tej pięknej sztuki. Taniec z ogniem, połączony ze sztuką teatralną, odsłania przed artystami nowe horyzonty oraz daje nowe możliwości wyrażania samego siebie. Oferujemy uczestnikom kreatywne warsztaty pokazu ognia, ale również czas spędzany w grupie pozytywnie zakręconych osób, osób, które chcą zarażać swoją energią i pasją. Będą to wymagające lecz przynoszące mnóstwo radości i satysfakcji zajęcia, na których kształtujemy charakter i umiejętności pod okiem instruktorów.

W celu wzięcia udziału w warsztatach konieczne jest przystąpienie do Klubu Aktywnego Dziecka prowadzonego przez Stowarzyszenie, wypełnienia deklaracji uczestnictwa. Koszt 2-godzinnych zajęć wynosi 25 zł. Zajęcia warsztatowe prowadzone są dla młodzieży od 11 r.ż. co II i IV sobotę miesiąca w Warszawie w godz. 18:00 – 20:00. Dokładne miejsce spotkań podawane jest bezpośrednio osobą zainteresowanym bliżej terminu.

Warsztaty fireshow z grupą Ashes realizowane są w ramach projektu „Magia ognia” finansowanego ze środków własnych, wpłat dobrowolnych członków i innych źródeł.

Cele ogólne: wzbudzanie ciekawości poznawczej; bogacenie wiedzy młodzieży na temat żywiołu ognia i jego znaczenia dla człowieka; uświadomienie pozytywnych i negatywnych skutków działania ognia; przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w kontakcie z ogniem; rozwijanie umiejętności wyciągania wniosków na podstawie obserwacji i wcześniejszych doświadczeń; rozwijanie twórczej ekspresji ruchowej i muzycznej; doskonalenie koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej; stwarzanie okazji do współdziałania i współzawodnictwa.

Historia Ashes zaczęła się tak naprawdę ponad 15 lat temu, gdy dwóch fanów adrenaliny spotkało się i zaczęło ćwiczyć taniec z ogniem. W końcu ich drogi rozeszły się, ale raz rozpalona dusza nigdy nie gaśnie. Wiele wydarzyło się przez te wszystkie lata, wymieniając chociażby Abaddon czy Slavic Ember, których występy wciąż można znaleźć w mrocznych zakątkach YouTuba.

W końcu przyszedł czas powstać z popiołów – tak powstała formacja Ashes prowadzona przez Patryka Smolińskiego. Nowa jakość na polskiej scenie artystycznej tańca z ogniem.

“Light is most beautiful in the dark.”